1. FBK Eagles Orlová

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
1. FBK Eagles Orlová

www.eaglesorlova.cz
 

Příští zápas

PRAGUE GAMES 2019 - zlato z PlayOff B

PRAGUE GAMES 2019 - zlato z PlayOff B

Florbalová výprava 1. FBK Eagles Orlová uspěla na PRAGUE GAMES 2019 a dovezla zlato z PlayOff B.

V červenci letošního roku se hráči 1. FBK Eagles Orlová pod vedením trenérů P. Altera a R. Trucly zúčastnili největšího mezinárodní mládežnického floorbalového turnaje pořádaného v Praze PRAGUE GAMES 2019.

Nedílnou součásti našeho týmu byl i náš zdravotník J. Přeček (člen MS ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE ORLOVÁ), který se v průběhu turnaje určitě nenudil, a byl velkým přínosem nejen pro náš tým. 

V základní skupině jsme se utkali s celky Ruska, Švýcarska a Finska. Vývoj turnaje se už od počátku nevyvíjel dle našich představ. Po prvním „prospaném“ utkání s ruským celkem FK "Barakuda 05" se tým sice probral, ale zranění našeho golmana v druhém utkání se švýcarským týmem Zurich United Squirrels mělo dopad na vývoj i v poslední zápase základní skupiny s finským celkem Pirkanmaa United. Do branky tak musel nastoupit hráč z pole J. Pastorek, který naštěstí kdysi začínal na postu golmana.

Po nepříliš úspěšné základní skupině hráče hodně mrzelo, že se nepřiblížili svým očekáváním a v 32-finálovém utkání A skupiny to bylo celkem znát. Nervozita, že jim záda v brankovišti kryje hráč, se projevila na hřišti a po zbytečných chybách zápas vyzněl ve prospěch našeho soupeře Torpedo Havířov. Všichni jsme vřele přivítali půl dne volna a navštívili s hráči síň slávy českého hokeje, kde jsme chtěli, aby kluci přišli na jiné myšlenky a pokusili se setrvat ve vyřazovacích fázích PlayOff B co nejdéle. Díky univerzalitě naších klíčových hráčů S. Alter, P. Kubla M. Krmášek, kteří jsou schopni zahrát na jakékoliv pozici, jsme byli schopni radikálně zamíchat se sestavou. 

Kluci se bojovně naladili a po akceptování změny herního systému, vzhledem k větší podpoře náhradního golmana vstoupili do 8mi-finále skupinyB. V tomto utkání změřili síly s norským celkem Ajer IBK, který jsme konečně porazili a dokonce i hráč v postu brankáře si sáhl na hranici svých možnosti a perfektními zákroky doplněnými o trošku toho štěstíčka vychytal čísté konto. 

Následovalo ¼ finále proti celku FBC SKALA B14 z Ukrajiny, ve kterém se naši hráči parádně rozstříleli a dali zapomenout o slabé produktivitě v základní skupině. Celkově týmu z Ukrajiny hráči nasázeli 24 gólů, přičemž se trefil i benjaminek týmu M. Szarowski, který spolu s dalšími hráči V. Bombač, T. Pek, S. Alter a M. Krmášek nastříleli soupeři hattrick.

Na vítězné vlně se neslo i semifinále, ve kterém tým po tuhém boji prošel přes švýcarský celek Thurgau Unihockey Boys 05 do finále skupiny B, za bouřlivého fandění jiného švýcarského týmu NEUCHÂTEL UNITED (kterému tímto děkujime za bouřlivou podporu na trubiná i s českými frázemi). 

Finálový zápas proti slovenskému celku ŽLTÝ SNEH KOŠICE naši hráči i přes značnou výškovou převahu soupeře nechtěli prohrát a každý z hráčů jel na maximum a jako celé play off předvedli týmovou hru, která vedla k výhře a zisku zlatých medailí. M. Krmášek v tomto utkání zaznamenal svůj třetí hattrick a celkově se umístil na třetí příčce nejlepších střelců v kategirií B14. 

Na začátku turnaje byly ambice vysoké, avšak během průběhu nikdo z týmu nečekal takovýto úspěch.

Záznam z finálového zápasu můžete zhlédnout nížě.

Chtěli bychom poděkovat celému týmu za bojovnost, rodičům za podporu, jak na místě, tak i na dálku a v neposlední řadě Červenému kříži za spolupráci, která byla pro obě strany velice přínosná. Nesmíme opomenout ani na podporu Města Orlová, které nám vyšlo kladně vstříc s naší žádastí.

Sestava týmu 1. FBK Eagles Orlová v kategorií B14

Trenéři:
Patrik Alter, Roman Trucla

Zdravotník:
Jan Přeček (MS ČČK Orlová)

Golman:
M. Plhal

Útok:
V. Lestyan, F. Bernatík, P. Kubla, S. Alter, K. Mičulka, T. Pek, V. Bombač, M. Szarowski.

Obrana:
M. Němec, T. Macurák, J. Pastorek, M. Krmášek.

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Tabulka

1. FbC Asper Šumperk 16 140:60 45
2. FBC Ossiko Třinec 16 115:71 36
3. FBC Orca Krnov 16 130:87 35
4. SK K2 Prostějov 15 90:91 27
5. FBS Olomouc 14 115:87 26
6. 1. FBK Eagles Orlová 15 94:86 26
7. FBC ZŠ Uničov 16 90:98 24
8. FBC MSEM Přerov 16 86:91 19
9. Zlín Lions 16 99:128 18
10. Florbal Vsetín 15 98:103 15
11. FBK Jeseník 15 70:127 6
12. FbC KOVO KM Frýdek.. 16 49:147 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

1. FBK Eagles Orlová
FBK Jeseník
9:4
Podrobnosti

Počet návštěv: 28856
Posledních 30 dnů: 304 | Posledních 7 dnů: 46 | Poslední den: 3

© 2020 1. FBK Eagles Orlová | Všechna práva vyhrazena | eagles.orlova@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne