1. FBK Eagles Orlová.. vs 1. SC TEMPISH..

Datum a čas konání: 28.4.2024 00:00
Místo: SH Bospor Bohumín

Prague Games 2018 - skvělé umístění mladších žáků

Mladší žáci 1. FBK Eagles Orlová příjemně překvapili a na největším mezinárodním mládežnickém florbalovém turnaji Prague Games 2018 získali skvělé 3. místo v PLAY OFF B.

Ve všech sedmi odehraných zápasech se po celou dobu bylo na co koukat, souhra a součinnost našich hráčů byla na hřišti znát, což přinášelo své ovoce v podobě vstřelených gólů. O tom, že se nám střelecký i kombinačně dařilo, svědčí i statistiky kanadské bodování B13 našich čtyř hráčů, kteří se umístili v TOP 30 na PRAGUE GAME 2018. Čtvrtou pozici v kanadském bodování obsadil Pavel Kubla a na sedmnáctou příčku se prostřílel Daniel Beneš, TOP 30 uzavírají na devětadvacáté pozici Samuel Alter a na třicáté Vít Lestyan. O kvalitních výkonech našeho týmu svědčí nejen střelci, ale také zákroky gólmana Marka Plhala (1,7 gólu na zápas) a obrany,  kdy jsme v sedmi utkáních nastříleli 35 branek a jen 12 inkasovali. Rád bych z pozice trenéra poděkoval všem hráčům za výkony předváděné na hřišti a rodičům za podporu na dálku.

Soupiska 1. FBK Eagles Orlová kategorie B13

Hlavní trenér: Patrik Alter.
Trenéři: Libor Kunčický, Lukáš Vaněk.

Golman: Marek Plhal.
Útok: Vít Lestyan, Filip Bernatík, Pavel Kubla, Samuel Alter, Karel Mičulka, Tomáš Pek, Michal Lipták.
Obrana: Daniel Beneš, Jakub Pastorek, Marek Němec, David Kunčický, Filip Staněk.

Základní skupina

Středa 11. 7. 2018
Základní skupinu jsme odstartovali středečním dopoledním zápasem proti slovenskému týmu FBC A4 Mikuláš Prešov a už po první půli jsme drželi tříbrankový náskok, který se nám dařilo navyšovat i v druhé polovině zápasů a nakonec s přehledem zvítězit.
Téhož dne jsme se v odpoledním zápase utkali s týmem Zlín Lions U13 (letošním vítězem BRNO OPEN GAME 2018 v kategorií B13). Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a napínavý, a jako první jsme šli do vedení my, ale ještě v první půli se soupeři povedlo vyrovnat. Druhá polovina zápasu se odehrávala obdobně, opět jsme šli do vedení jako první a po pěti minutách se soupeři povedlo srovnat stav. Nakonec se z vítězství 3:2 radoval soupeř, který využil výhody přesilové hry.
1. FBK EAGLES ORLOVÁ (8:2) FBC A4 MIKULÁŠ PREŠOV
1. FBK EAGLES ORLOVÁ (2:3) ZLÍN LIONS U13

Čtvrtek 12. 7. 2018
Po středečních podařených zápasech jsme plní elánu vlítli na švýcarský tým Zug United B13 White, střelecká a herní pohoda byla znát už od první minuty, kdy se nám povedlo vsítit první gól a následně první půlí završit hattrickem V. Lestyana. Druhá půle se střelecky nesla v podobném duchu, jako ta první, jen ze strany soupeře se začalo přiostřovat, za což si vykoledovali i červenou kartu po nevybíravém zákroku na našeho hráče.
ZUG UNITED B13 WHITE (1:8) 1. FBK EAGLES ORLOVÁ

Dvě výhry a jedna těsná porážka nám zaručili druhé místo v tabulce skupiny G a 16-ti finálový zápas proti druhému celku ze skupiny A. I když jsme si přáli spíše zahraničního rivala, tak jsme se nakonec střetli ve večerním duelu s týmem FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Lepší tým z tohoto duelu by pokračoval v pavouku PlayOff A a poražený v pavouku PlayOff B. Případná další porážka již znamenala konec na turnaji.

Výsledky jednotlivých zápasů základní skupiny

16-ti finále

Ve večerním zápase proti našim rivalům z moravskoslezské ligy mladších žáku FBC ČPP Bystroň Group Ostrava jsme se střelecky trápili. I když jsme si vytvořili řadů vyložených šanci tak se nám nepodařilo prostřelit soupeřova gólmana, který až do konce udržel čisté konto. V tomto utkání jsme byli sice ukázněnější, ale ani výhoda dvou přesilových her nenesla ovoce, jelikož všechny naše střely blokovala obrana soupeře, a ty co prošly, skvělé pokrýval gólman. Naštěstí v tomto zápase porážka neznamenala konec, ale jen sestup do PlayOff B.
1. FBK EAGLES ORLOVÁ (0:3) FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Osmifinále PlayOff B

V osmifinálovém utkání jsme narazili na další švýcarský tým, tentokrát Neuchâtel United. Začátek zápasu jsme rozehráli opatrně ze zajištěné obrany a na první gól jsme dlouho nečekali, po nádherném pasu se jako první prosadil P. Kubla ve 4 minutě utkání. Necelou minutu na to se prosadil S. Alter a v šesté minutě přispěl gólem i D. Beneš, který později v první půli korigoval stav utkání na 5:1 hattrickem. V druhé polovině zápasu jsme se nijak nepolevili a duo P. Kubla a D. Beneš přispěli dalšími dvěma góly.
1. FBK EAGLES ORLOVÁ (7:1) NEUCHÂTEL UNITED

Čtvrtfinále PlayOff B

Ve čtvrtfinále jsme se utkali s týmem FBC Spartak Kaplice, a i když jsme skórovali jako první, tak se soupeři povedlo zanedlouho srovnat na 1:1. Zbytek utkání jsme pak soupeře nepouštěli do vyloženýck šancí, a pokud už se do nějaké dostal, tak většinu nebezpečných střel pochytal náš gólman M. Plhal. Naopak útočnou iniciativu jsme přebrali my,  jak V. Lestyan tak i P. Kubla si připsali hattrick v tomto utkání a zajistili pohodlný postup do semifinále.
FBC SPARTAK KAPLICE (1:8) 1. FBK EAGLES ORLOVÁ

Semifinále PlayOff B

Do semifinálových bojů PlayOff B se spolu s námi probojovaly další tří švýcarské týmy. My jsme sehráli s naším semifinálovým soupeřem Zurich United Falcons naprosto vyrovnaný souboj, čemuž odpovídal i průběh celého utkání. I když jsme se v první polovině dostali do dvoubrankového vedení, tak se soupeři povedlo srovnat a nerozhodný výsledek se už nezměnil až do konce základní doby. Infarktové okamžiky jsme zažívali jak na naší straně, tak i na straně soupeře při jakémkoliv úniku na branku za stavu 2:2. Další osud už byl na florbalových holích našich hráčů při samostatných nájezdech. První série nájezdu skončila nerozhodně 1:1 a o postupu soupeře do finále rozhodla následná série. Ale i tak jsme mohli být se svým výkonem spokojeni a radovat se z 3. místa v PLAY OFF B
1. FBK EAGLES ORLOVÁ (2:3N) ZURICH UNITED FALCONS