1. FBK Eagles Orlová

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Orlová zvládla těžký souboj s Třincem!

V neděli 30.10.2022 se hrálo v Orlové 8. kolo Divize, kde se utkala domácí Orlová a hosté z Třince. Orlová se radovala z vítězství 5:4 a bere tři body, ale pojďme postupně.

Zápas začal od začátku velmi svižně, když Třinec od prvních minut začal napadat a tempo bylo hned od startu velmi vysoké. A za aktivitu bylo Intevo odměněno, když ve 4. minutě poslal Třinec do vedení kapitán Třince – Jan Mieszek, ale za 7 vteřin bylo vyrovnáno. Míček si připravil na čepel Radek Jantoš a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zápas pokračoval v rychlém tempu na obou stranách a v 7. minutě se prosadil Jan Kupczak, když dostal prostor ve velkém brankovišti. V 9. minutě udělal chybu hostující brankář Jan Piško, který svůj výhoz poslal přímo na čepel Filipa Matějky, který mu to vrátil stylově do branky. V 16. minutě šel potřetí do vedení Třinec, když se prosadil Jan Janáč z vrcholu. Následně Třinec dostal možnost dvou přesilových her, ale ani jednu nevyužil a stav zůstal neměnný do konce třetiny.

V druhé třetině se hrálo dál ve vysokém tempu a ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu, oba týmy vsázely na poctivou defenzívu a rychlé protiútoky. V 32. minutě se jeden takový povedl domácím, když Adam Kučera udržel míček proti třem protihráčům a nabil na střed Filipovi Matějkovi, který střelou dvacet nad ledem vyrovnal stav utkání. Třinec postupem času dostal třetí přesilovku, kterou ještě nevyužil, ale čtvtou nabídnutou přesilovou hru již Třinec dokázal využít po střele Jiřího Martynka. Po druhé třetině tedy vedlo Intevo poměrem 3:4.

V 50. minutě si konečně přesilovku zahrála i Orlová a přesilovku využila v maximální možné míře, když od levého mantinelu se prosadil Jakub Sasyn. 57.minuta byla rozhodující, Lukáš Milerský nahrál na křídlo Martinu Tökölymu, který ukázal své rychlé nohy a ze stejného prostoru, kde skóroval Jakub Sasyn, tak si Martin Tököly připsal vítězný gól! O tři vteřiny později byl vyloučen Adam Kučera, ale Třinec již nedokázal pátou přesilovou hru zužitkovat a tři body zůstaly v Orlové, která je stále v domácím prostředí neporažená.

Nejlepším hráčem za Eagles byl zvolen Filip Matějka.