1. FBK Eagles Orlová

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

1. FBK Eagles Orlová opět na stupních vítězů

Letos jsme se opět zúčastnili dalšího ročníku ULTIMATE SPORTS SPRING CUP 2018 - mezinárodního florbalového turnaje pro mladší žáky pořádaném v Bílovci. I když jsme vyrazili s nejmladší výpravou, tak chuť závodit a bojovat o co nejlepší výsledek byla obrovská. Což se nakonec i projevilo ziskem bronzové příčky na turnaji.

Sestava týmy:
mladší žáci: P. Kubla, F. BernatíkV. Lestyan, A. Szarowski, M. Plhal, J. PastorekS. Alter.
elévové: T. Pek, D. Kunčický, G. Molnárová, A. Jasná, M. Szarowski, M. Němec, M. Župník, M. Lipták, F. Staněk.
přípravka: M. Farana.
lavička zraněných: A. Červínková.
trenéři: P. Alter, R. Trucla a L. Kunčický.

Letošního ročníku se zúčastnilo osm týmu a to FBC Spartak Bílovec, FBC Přerov, 1. FBK Eagles Orlová, 1. FBC Florbal Trenčín, FRC Mikulov, FBC Orca Krnov, FBC SVČ Odry a Floorball Top Team. Ve dvou základních skupinách A a B se všechny týmy rvaly o co nejlepší umístění, a to zejména o první dvě příčky, které zaručovaly relativně slabšího soupeře ve čtvrtfinále.

V základní skupině nám los přiřkl následující soupeře FBC SVČ Odry, 1. FBC Florbal Trenčín a Floorball Top Team.

V prvním zápase základní skupiny jsme nastoupili proti celku FBC SVČ Odry a již po první polovině jsme drželi vedení o dvě branky. V druhé půli jsme svůj náskok ještě navýšili a nakonec i zvítězili.

DOMÁCÍ SKORE HOSTÉ
FBC SVČ Odry 1 : 7 1. FbK Eagles Orlová
Branky a asistence:
S. Alter (3+1), P. Kubla (2+1), V. Lestyan (1+1) D. Kunčický (1+0)

V druhém sobotním utkáni proti slovenskému týmu 1. FBC Florbal Trenčín se stav hry, podobně jako tomu bylo loni, nevyvíjel dle našich představ. Soupeře jsme nechali odskočit tentokrát jen o dvě branky, ale na rozdíl od loňska jsme tento brankový rozdíl již nedovedli stáhnout.

1. FbK Eagles Orlová 2 : 4 1. FBC Florbal Trenčín
P. Kubla (1+0), D. Kunčický (1+0)

V posledním sobotní utkání večera základní skupiny, jsme bohužel ani jednou neskórovali, a podlehli týmu Floorball Top Team rozdílem pěti branek.

Floorball Top Team 5 : 0 1. FbK Eagles Orlová

Čtvrtfinále
V nedělním čtvrtfinálovém utkáni proti pořádajícímu celku FBC Spartak Bílovec byla na naších hráčích znát jemná nervozita z důležitosti zápasů, což se projevilo řadou nepřesnosti, naštěstí jsme v druhé půli pořádně zabrali a výhrou 5:2 si zajistili další boje a cenné příčky.

1. FbK Eagles Orlová 5 : 2 FBC Spartak Bílovec
P. Kubla (2+0), V. Lestyan (1+1), S. Alter (1+0), A. Szarowski (1+0)

Semifinále
V semifinálovém utkání jsme opět narazili na dobře připravený Floorball Top Team, a i když jsme ještě po první půli živili naděje za nerozhodného stavu 2:2, tak se nakonec z postupu do finále radoval soupeř. Ale ještě nebylo nic ztraceno a my čekali, s kým se budeme rvát a bronz.

1. FbK Eagles Orlová 2 : 7 Floorball Top Team
P. Kubla (1+0), V. Lestyan (1+0)

Souboj o 3. místo
V tomto utkání proti celku FBC Přerov (který se umístil na první příčce skupiny A) nám šlo o všechno, a s tímto vědomím přistupovali k tomu utkání i naši svěřenci. Od samotného začátku jsme zakládali útočné akce ze zajištěné obrany, což neslo své úspěchy a po první půli jsme vzali soupeři takzvaně vítr z plachet za stavu 5:0. Díky skvělým zákrokům našeho gólmana Marka Plhala, který si převzal i cenu nejlepšího gólmana turnaje, jsme nedopustili žádný zvrat a zvítězili.

1. FbK Eagles Orlová 8 : 1 FBC Přerov
V. Lestyan (4+0), P. Kubla (2+1), D. Kunčický (1+1) A. Jasná (1+0)

Už se těšíme na další ročník ULTIMATE SPORTS SPRING CUP 2019 a všichni doufáme, že si příští rok odvezeme zlatou.