1. FBK Eagles Orlová.. vs 1. SC TEMPISH..

Datum a čas konání: 28.4.2024 00:00
Místo: SH Bospor Bohumín

1. FBK Eagles Orlová opět na stupních vítězů

Letos jsme se opět zúčastnili dalšího ročníku ULTIMATE SPORTS SPRING CUP 2018 - mezinárodního florbalového turnaje pro mladší žáky pořádaném v Bílovci. I když jsme vyrazili s nejmladší výpravou, tak chuť závodit a bojovat o co nejlepší výsledek byla obrovská. Což se nakonec i projevilo ziskem bronzové příčky na turnaji.

Sestava týmy:
mladší žáci: P. Kubla, F. BernatíkV. Lestyan, A. Szarowski, M. Plhal, J. PastorekS. Alter.
elévové: T. Pek, D. Kunčický, G. Molnárová, A. Jasná, M. Szarowski, M. Němec, M. Župník, M. Lipták, F. Staněk.
přípravka: M. Farana.
lavička zraněných: A. Červínková.
trenéři: P. Alter, R. Trucla a L. Kunčický.

Letošního ročníku se zúčastnilo osm týmu a to FBC Spartak Bílovec, FBC Přerov, 1. FBK Eagles Orlová, 1. FBC Florbal Trenčín, FRC Mikulov, FBC Orca Krnov, FBC SVČ Odry a Floorball Top Team. Ve dvou základních skupinách A a B se všechny týmy rvaly o co nejlepší umístění, a to zejména o první dvě příčky, které zaručovaly relativně slabšího soupeře ve čtvrtfinále.

V základní skupině nám los přiřkl následující soupeře FBC SVČ Odry, 1. FBC Florbal Trenčín a Floorball Top Team.

V prvním zápase základní skupiny jsme nastoupili proti celku FBC SVČ Odry a již po první polovině jsme drželi vedení o dvě branky. V druhé půli jsme svůj náskok ještě navýšili a nakonec i zvítězili.

DOMÁCÍ SKORE HOSTÉ
FBC SVČ Odry 1 : 7 1. FbK Eagles Orlová
Branky a asistence:
S. Alter (3+1), P. Kubla (2+1), V. Lestyan (1+1) D. Kunčický (1+0)

V druhém sobotním utkáni proti slovenskému týmu 1. FBC Florbal Trenčín se stav hry, podobně jako tomu bylo loni, nevyvíjel dle našich představ. Soupeře jsme nechali odskočit tentokrát jen o dvě branky, ale na rozdíl od loňska jsme tento brankový rozdíl již nedovedli stáhnout.

1. FbK Eagles Orlová 2 : 4 1. FBC Florbal Trenčín
P. Kubla (1+0), D. Kunčický (1+0)

V posledním sobotní utkání večera základní skupiny, jsme bohužel ani jednou neskórovali, a podlehli týmu Floorball Top Team rozdílem pěti branek.

Floorball Top Team 5 : 0 1. FbK Eagles Orlová

Čtvrtfinále
V nedělním čtvrtfinálovém utkáni proti pořádajícímu celku FBC Spartak Bílovec byla na naších hráčích znát jemná nervozita z důležitosti zápasů, což se projevilo řadou nepřesnosti, naštěstí jsme v druhé půli pořádně zabrali a výhrou 5:2 si zajistili další boje a cenné příčky.

1. FbK Eagles Orlová 5 : 2 FBC Spartak Bílovec
P. Kubla (2+0), V. Lestyan (1+1), S. Alter (1+0), A. Szarowski (1+0)

Semifinále
V semifinálovém utkání jsme opět narazili na dobře připravený Floorball Top Team, a i když jsme ještě po první půli živili naděje za nerozhodného stavu 2:2, tak se nakonec z postupu do finále radoval soupeř. Ale ještě nebylo nic ztraceno a my čekali, s kým se budeme rvát a bronz.

1. FbK Eagles Orlová 2 : 7 Floorball Top Team
P. Kubla (1+0), V. Lestyan (1+0)

Souboj o 3. místo
V tomto utkání proti celku FBC Přerov (který se umístil na první příčce skupiny A) nám šlo o všechno, a s tímto vědomím přistupovali k tomu utkání i naši svěřenci. Od samotného začátku jsme zakládali útočné akce ze zajištěné obrany, což neslo své úspěchy a po první půli jsme vzali soupeři takzvaně vítr z plachet za stavu 5:0. Díky skvělým zákrokům našeho gólmana Marka Plhala, který si převzal i cenu nejlepšího gólmana turnaje, jsme nedopustili žádný zvrat a zvítězili.

1. FbK Eagles Orlová 8 : 1 FBC Přerov
V. Lestyan (4+0), P. Kubla (2+1), D. Kunčický (1+1) A. Jasná (1+0)

Už se těšíme na další ročník ULTIMATE SPORTS SPRING CUP 2019 a všichni doufáme, že si příští rok odvezeme zlatou.